19 EYLÜL 2016 PAZARTESİ

PAZARTESİ GÜNÜ KULLANACAĞIMIZ ETKİNLİKLERİMİZİN BİR KISMI BURADA

Sosyal bilgiler dersinde farklılıklarımız ve farklılıklara karşı nasıl davranmamız gerektiği hakkında konuşacağız, Türkçe dersinde metnimizle birlikte eski konularımızı hatırlamaya başlayacağız dil bilgisi çalışması olarak ses konusunu işleyeceğiz. Matematik dersinde genel bir tekrar yapacağız, tekrar içinde özellikle açılar konusu üzerinde duracağız.

Öğlenden sonra Yurttaşlık dersimizde insan olmak konusunu işleyeceğiz, son dersimizde sınıf içi oyunlar ile günü bitireceğiz.

İlk dersimizde demokrasi terimini anlatmaya çalışarak 15 Temmuz Demokrasi Zaferini yaşlarına uygun şekilde Anlatacağız.

Öğrencimizin dolabında tüm boya malzemeleri, yedek kırtasiye malzemeleri olmalıdır. Gün içinde yeterince yetecek kadar su bulundurmalıdır. Öğrencimiz mutlaka kahvaltısını eksiksiz yapmış olmalı ara öğün için yanında meyve, çerez gibi yaşına uygun besinler olmalıdır. Ara öğün olarak abur cubur göndermeyiniz. Öğlen yemeğini yemekhanede yemeyenler mutlaka yaşına uygun bir öğünü getirmelidir. Geçen sene bu konuda hassas davranan çok az velimiz vardı.

Öğrencilerimiz yarın istedikleri yerlerde oturacaklar, sıra değişikliğini salı günü yapacağız.

Cuma günü öğlenden sonra saat 12:45'de çocuklar İngilizce dersindeyken veli toplantımız var. Muhtemelen çok amaçlı salonumuzda olacak. Unutmayınız. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder